Genel

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ 20.GÜNÜ KADEMDEN KUDÜME KONSERİ GERÇEKLEŞTİ

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ 20.GÜNÜ KADEMDEN KUDÜME KONSERİ GERÇEKLEŞTİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bu yıl 15.si düzenlenen Ramazan etkinliklerinin yirminci gününde Mavera Türk Müziği Topluluğu’nu ağırladı. “Kademden Kudüme” isimli tasavvuf müziği dinletisi, dinleyenlerden büyük beğeni topladı.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri, özellikle çocukların büyük ilgi gösterdiği Geleneksel Ramazan eğlenceleriyle başladı. Davul eşliğinde maniler söylendi, özlenilen meddah hikayeleri dinleyicilerle paylaşıldı, orta oyunu ve Karagöz Hacivat gölge oyunu sahnelendi, Ardından ise, Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleşti.

Mavera Türk Müzik topluluğu tarafından gerçekleştirilen tasavvuf müziği dinletisinde ise neyzenler, semazenler, kasidehanlar, hanendeler eşliğinde Mevlevi, Kudümzen ustalarımızın eserlerinden örnekler ve Saz eseri, Taksim, Mehter Marşı, Tevşih, Dua, Salavat, Şuul, Nefes, Kaside ve Zikir İlâhisi formlarında eserler seslendirildi.

Festival Park’ta gerçekleşen programda, sema eşliğinde dini musiki örneklerinin yanı sıra Mehter Marşı, Dua, Salâvat, Şuğul ve Kaside formlarında eserler de seslendirildi. Mavera Türk Müziği Topluluğu’nun sahne performansı dinleyenlerden büyük beğeni topladı.

Konser programının ardından günün anısına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin adına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Türk Musikisi Koro Şefi Muhtar Küçükkömürcü ve Çevre Sağlığı Şube Müdürü Sevgi Sanağ tarafından Mavera Türk Müziği Topluluğu’na çiçek takdim edildi.

ahmet Tacoglu

Haziran 7th, 2018

No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir